Aranżacja wnętrza w stylu francuskim

W stylu francuskim można mówić o łączeniu nowoczesnych elementów z elegancją, która była przed wiekami. Zestawia się w sposób artystyczny różnego rodzaju tkaniny z delikatnymi złoceniami, które będą dodawały wnętrzom charakteru. W pierwszym rzucie może się wydawać, że styl francuski to swoboda komponowania starych elementów z nowymi. Właśnie w stylu francuskim zakłada się, że następujące po sobie epoki można swobodnie ze sobą łączyć bez większego wahania. Nie ma również żadnego problemu, by do tego dodać troszkę artystycznych zdobnych tkanin oraz złoceń.

Przepych ze smakiem

W stylu francuskim, który jest nieco eklektyczny dodaje się wiele przepychu, dodatkowo w takich wnętrzach ma być wygodnie i przytulnie. Meble realizowane we francuskich wnętrzach nie są poddawane pracom renowacyjnym. Zazwyczaj są to meble autentyczne, które ewentualnie delikatnie się maluje czy obija na nowo. W stylu francuskim bardzo mocno stawia się na symetrię, wszystkie elementy realizowane są w parzystej liczbie. W przypadku dekoracji modne są roślinne motywy, wzory i dodatkowe rzeźbienia. Francuski ornament to dodatki lilii, muszki czy nenufarów, a do tego również zdobne tkaniny. To właśnie we Francji przez wieku produkowano kretony, na których nadrukowywane były różnego rodzaju scenki z życia, do tego jedwabne adamaszki oraz tkane tapiserie, które nazywa się gobelinami. W przypadku wzornictwa tkanin bardzo często stawia się na wybitnych artystów, którzy są w stanie kultywować działając od lat tradycję. Doskonałe tkaniny tak naprawdę same w sobie są pewnym dziełem sztuki, a dodatkowo stają się elementem uzupełniającym aranżację wnętrze.

jsk wygląda francuskie wnętrzeWielu francuskich dekoratorów chętnie sięga po takie rozwiązania, dodając tam narzuty, zasłony czy inne ozdobne elementy związane ze stylem francuskim np. poduchy. Pastelowy spokój i szkło. Jeśli chodzi o kolorystykę takich wnętrz bardzo często stawia się na delikatne barwy, pastelowe z dodatkiem bieli, niebieskiego i beżu. Na ścianach najczęściej stosuje się tapety oraz boazerie. Meble mają charakter ozdobny i najczęściej są w kolorze jasnym, często białym z dodatkowymi złotymi zdobieniami.

O nas

logo-footer

Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz
ul. Akacjowa 7/12
62-700 Turek
​kontakt@domgornika.turek.pl

Kontakt
Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Aktualności

Pokój dla kilkulatka
Styl skandynawski
Własny projekt domu
Copywright 2015 © by Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz. Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail:kontakt@domgornika.turek.pl