Aranżacja wnętrza w stylu kolonialnym

W stylu kolonialnym następuje połączenie elementów klasycznych z egzotycznymi. Buduje się dzięki temu naturalne ale jednocześnie eleganckie wnętrza. Ten styl powstał w wieku XIX i związany był z tworzonymi masowo posiadłościami brytyjskimi w Afryce i Azji, były w nich tradycyjne elementy angielskie połączone z orientalnymi i afrykańskimi rozwiązaniami. Kolonializm oczywiście jest już przeszłością, ale taki styl nadal jest popularny i naprawdę daje nam możliwość przygotowania ciekawej aranżacji wnętrz. W tym stylu stawia się oczywiście na naturalne rozwiązania i materiały, które nawiązują do egzotyki. Meble w stylu kolonialnym najczęściej są z drewna egzotycznego w kolorze ciemnym i tworzą masywne bryły. W związku z tym nie należy ich tam umieszczać zbyt dużo. Do najchętniej wykorzystywanych materiałów zalicza się mahoń, akację afrykańską czy palisander oraz bambus. Meble inspirowane są sztuką dalekich krajów Azji czy Afryki. Meble takie często sprowadza się właśnie z tamtych regionów, by były jak najbardziej naturalne. Stosuje się w takich stylach bardzo często komody, które maja liczne szuflady, solidne biurka a także witryny. Niekiedy wprowadza się rattan i wspomniany już bambus, które nadają meblom pewnej lekkości.

W takim stylu stawia się na naturalne kolory ziemi: brązy, beże, biele, wanilie. Będą one świetnie komponować się z masywnymi, ciemnymi meblami i stworzą wrażenie naturalności. Ściany w tych wnętrzach się maluje, a na posadzkach układa się parkiet bądź deski. Niekiedy sufit również wykańcza się przy użyciu drewna. Wśród stosowanych często dodatków znajdują się dekoracyjne naczynia związane z konkretnym rejonem świata czy posążki jako pamiątki z podróży. Oczywiście świetnie sprawdzą się także materiały takie jak tiule czy firanki a w sypialni moskitiery. Tkaniny do obić warto wybierać spośród jasnych barw, mogą mieć delikatne kwiatowe zdobienia. Jako uzupełnienie warto stosować tkaniny, które mogą imitować skórę zwierząt.

O nas

logo-footer

Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz
ul. Akacjowa 7/12
62-700 Turek
​kontakt@domgornika.turek.pl

Kontakt
Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Aktualności

Pokój dla kilkulatka
Styl skandynawski
Własny projekt domu
Copywright 2015 © by Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz. Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail:kontakt@domgornika.turek.pl