Jak dobrać kinkiety do naszego wnętrza?

kinkiet sypialnia

Wiadome jest, że oświetlenie odgrywa jedną z głównych ról w naszym domu, nie tylko odpowiada za klimat, ale również zapewnia komfort wszystkim domownikom. Większość z nas stosuje kinkiety jako dodatkowe oświetlenie, czym zatem kierować się przy ich wyborze?

Jeden kinkiet – wiele opcji

Oświetlenie to umieszczamy na ścianie, przez co zaoszczędzamy sporo miejsca w pokoju, przeważnie wybieramy delikatne żarówki, by dawały nam przyjemne, delikatne światło. Lepiej jest używać kinkietów jako światła dodatkowego, ponieważ może nie wystarczyć jako światło główne. Dobrym pomysłem jest podświetlenie dzięki nim rzeczy, które powieszone są na ścianie – stworzymy sobie niepowtarzalne wnętrze. Co więcej, możemyużywać ich jako nocnej lampki, ponieważ stwarzają przyjemne oświetlenie do snu, dlatego najczęściej pojawiają się w pokojach dziecięcych oraz sypialniach.

Harmonia z otoczeniem

Ważne, aby wygląd kinkietów dopasowany był do reszty pomieszczenia: nowoczesny, lustrzany kinkiet nie będzie dobrze wyglądał we wnętrzu stylizowanym na stare czasy. W sklepach znajdziemy ich różne kształty, rozmiary, kolory oraz materiały, z których są wykonane. Najczęściej posiadają geometryczne kształty i wykonane są z połączeń różnych tworzyw: metalu, szkła, ceramiki lub drewna.

Montaż i przeznaczenie

kinkiety w łazienceZanim jednak zdecydujemy się na zakup upewnijmy się, że jego montaż nie jest zbyt skomplikowany, a także ustalmy jaką rolę będą pełniły w naszym pomieszczeniu: oświetlenia głównego czy dekoracyjnego. Montaż wielu kinkietów okazuje się sporym wyzwaniem, jeśli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości warto skorzystać z pomocy fachowca, który bezpiecznie zainstaluje nam nowe oświetlenie. Dzięki temu kinkiety całkowicie będą mogły spełniać swoją rolę. Dobrym pomysłem jest zakup kompletnego oświetlenia, czyli lampy wiszącej oraz kinkietu o jednakowym wyglądzie – w ten sposób nasze wnętrze stanie się spójne i będzie wyglądało efektownie.

O nas

logo-footer

Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz
ul. Akacjowa 7/12
62-700 Turek
​kontakt@domgornika.turek.pl

Kontakt
Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Aktualności

Jak dobrać kinkiety do naszego wnętrza?
Oświetlenie w salonie – jak przy pomocy światła sprawić, aby mały salon...
Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do swoich wnętrz?
Copywright 2015 © by Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz. Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail:kontakt@domgornika.turek.pl