Pokój dla kilkulatka

Jeśli przygotowujemy pokój dla dziecka, które ma kilka lat to powinniśmy wiedzieć jak to zrobić. Nasz artykuł będzie pomocy dla tych osób, które nie wiedzą jak się za to zabrać i taki pokój realizować. Na pewno, gdy dziecko ma już kilka lat to warto myśleć o osobnym pokoju dla niego. Dzięki temu komfort otrzyma samo dziecko jak i rodzice.

Przed wyposażeniem warto wiedzieć jakie błędy bardzo często się popełnia. Wybór światła jest bardzo ważny i nie chodzi tutaj o wygląd estetyczny oprawy jak wielu myśli ale przede wszystkim o barwę światła oraz jego moc, która musi być dopasowana bardzo dobrze do poszczególnych stref w pokoju dziecka. trzeba o te kwestie mocno się zatroszczyć przygotowując dobre światło o odpowiedniej mocy. Podobnie przy łóżku to nie estetyka będzie najważniejsza. Zdecydowanie ważniejszą kwestią będzie przygotowanie takiego łóżka, które będzie wygodne, dlatego takim ważnym elementem będzie materac. Dobrze sprawdza się taki z włókna kokosowego, który kosztuje około 200 złotych ale doskonale dopasowuje się do ciała dziecka i sprawdzi się doskonale.

Gdy realizujemy pokój musimy pamiętać, że dziecko będzie nam rosło i będzie wyrastało z tych bajek, które teraz lubi. Dlatego tworzenie bajkowych pokojów to błąd, ponieważ po latach będzie to wstyd dla dziecka mieć taki pokój. Najlepiej sprawdzają się meble modułowe, które można dowolnie zestawiać i wymieniać ich poszczególne elementy. Nie można zapominać o strefie nauki, która będzie dla dziecka coraz ważniejszym miejscem i coraz więcej czasu tam będzie spędzać. Dlatego trzeba do tej strefy wybrać między innymi bardzo dobrze dopasowane biurko i zastosować oświetlenie, które ułatwi codzienną naukę i pracę takiemu dziecku.

Farby stosowane do malowania nie powinny być tymi najtańszymi. Trzeba wybrać produkty odporne na ścieranie i wykonane w sposób staranny. Poza tym dobrze będzie, jeśli będą miały odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Chodzi o to, by skład chemiczny takich produktów, był dla dzieci w 100% bezpieczny i właściwy.

O nas

logo-footer

Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz
ul. Akacjowa 7/12
62-700 Turek
​kontakt@domgornika.turek.pl

Kontakt
Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Aktualności

Pokój dla kilkulatka
Styl skandynawski
Własny projekt domu
Copywright 2015 © by Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz. Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail:kontakt@domgornika.turek.pl