Styl angielski

Bez wątpienia styl angielski przygotowany jest z myślą o osobach, które cenią sobie delikatne pastelowe kolory, motywy kwiatowe a dodatkowo liczne bibeloty na półkach. W tym artykule dowiecie się jak starannie dopasować do salonu elementy utrzymane w angielskim stylu. Trzeba oczywiście wiedzieć, że Brytyjczycy maja swój znaczący wkład w świat kultury i sztuki, kształtując liczne trendy. Styl angielski świetnie to pokazuje. Jednocześnie łączy w sobie przytulność oraz konserwatywność jest elegancki ale i romantyczny i sielski. Zazwyczaj opiera się go na solidnym litym drewnie, ale do tego dodaje miękkie obicia i gęste dywany. Co jednak najbardziej charakterystyczne to masa różnorakich bibelotów, które pojawiają się w takich pomieszczeniach. Ramki na zdjęcia, szkło, porcelana to wszystko chętnie się stosuje w stylu angielskim.

Oczywiście masowo wykorzystuje się pastelowe kolory, które będą miały stonowaną formę. Chętnie wykorzystuje się elementy beżowe, kość słoniową czy łosoś a także wszelkie błękity. Jeśli chodzi o dodatki najbardziej popularne będą czerwienie, róże i zielenie. W styli angielskim używa się również motywy kwiatowe z dodatkową bogatą ornamentyką. Nie trzeba się obawiać szkockiej kraty i pasów. Kwiatowe elementy warto stosować na meblach, zasłonach, porcelanie. Nie ma konieczności dopasowywania poszczególnych kwiatowych wzorów do siebie. Jeśli chodzi o meble najczęściej stosuje się biały kolor oraz często niewielkie komody, na których wygodnie można ustawiać masę różnorakich ozdób i bibelotów.

sypialnia w stylu angielskimMeble o wypoczynkowym charakterze w tym stylu powinny być miękkie, głębokie. Najlepiej tapicerowane grubymi tkaninami, które będą miały wzory kwiatowe. Do tego wysokie fotele z dodatkowym podnóżkiem i masa różnych poduszek. Nie warto wybierać mebli prostych, które do mocno zdobionego wnętrza po prostu nie będą pasować. W takich wnętrzach masowo stosuje się również różnego rodzaju dodatki. Tak naprawdę mogą być wykonane ze wszystkiego i mogą wszystko przedstawiać. Do tego grube zasłony w oknach a na stole obrusy koronkowe. Wszystko warto tak realizować, by wyglądało tak jakby to były kolekcje zbierane w domu od wielu pokoleń. Przygotowując wnętrza w takim stylu warto między innymi zainteresować się co ciekawego znajdziemy na targach staroci, gdzie masowo sprzedaje się takie bibeloty. Do typowo angielskich elementów zalicza się również kominek, dlatego jeśli mamy taką możliwość warto go przygotować.

O nas

logo-footer

Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz
ul. Akacjowa 7/12
62-700 Turek
​kontakt@domgornika.turek.pl

Kontakt
Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Aktualności

Pokój dla kilkulatka
Styl skandynawski
Własny projekt domu
Copywright 2015 © by Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz. Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail:kontakt@domgornika.turek.pl