Styl skandynawski

Mówiąc o stylach wnętrz warto się zastanowić jaka kolorystyka przyjdzie nam do głowy, gdy będziemy myśleli o wieczorach spędzanych w gronie rodzinnym w okresie zimowym. Przy tym lekko przygaszone światło, tlący się kominek i ciepły pled. Większość będzie taką sytuację kojarzyć z takimi barwami jak czerwień, zieleń i biel, która będzie leżała za oknem. Wydaje się, że bardzo wielu naszych rodaków klimat zimowych wnętrz wyobraża sobie w oparciu o to co będzie nas zachwycać w innych kulturach. Bardzo często właśnie na tym się opieramy. Przeglądamy zagraniczne pisma, sprawdzamy czym inni się interesują, jakie trendy są akurat modne. Jednocześnie warto tutaj właśnie wskazać różnice jakie występują miedzy mieszkańcami Skandynawii a Polakami jeśli chodzi o czerwień w przypadku wyposażenia wnętrz. My łączymy ją bardzo często z zielenią, złotem i brązem, natomiast w Skandynawii zdecydowanie częściej stawia się na łączenie takiego koloru z bielą, szarością czy odcienami naturalnego drewno.

Styl skandynawski właśnie z tego powodu kojarzony jest przez wiele osób jako forma, która ma bardzo wiele wspólnego z naturalnością i ekologią. Często kojarzy się ten styl również ze skandynawskimi markami, które mocno rozwinęły się na naszym rynku. Chodzi o takie sklepy jak: BoConcept, Duka i IKEA. W Polsce te firmy wnętrzarskie są obecnie bardzo popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Oferowane przez nich produkty zachwycają naturalnością i prostotą a jednocześnie niosą za sobą wyjątkowość dekoracji. Stylistyczny zakres takich form jest naprawdę szeroki a jednocześnie w takim asortymencie bardzo często wykorzystuje się elementy tradycyjne i minimalistyczne a więc takie, które będą bardzo dobrze oddawać skandynawski styl. Można również zapoznać się z innymi sklepami, które starają się działać w tym kierunku i również rozwijają swoja ofertę.

kolory we wnętrzachW sieci znajdziemy takie sklepy jak: ohdeer.pl, scandiconcept.pl, freshhome.pl czy scandidecor.pl. Jest wiele form, które sprawdzają się w skandynawskich wnętrzach, znajdziemy tam biel czerwień, grafit a także kamień, drewno czy szkło. Chętnie stosuje się również tkaniny wełniane czy też pewne pasy i kraty na tkaninach. Niekiedy dodaje się również motywy kwiatowe. Jeśli chodzi o meble to świetnie sprawdzają się elementy bielone bądź po prostu białe. Ściany maluje się na jasne barwy, są gładkie, matowe. Jeśli chodzi o tkaniny kontrastuje się ze ścianami i stawia się na czerń oraz czerwień. Ostatecznie wnętrze ma być naturalne, funkcjonalne i proste. Widać, że na taki styl decyduje się również coraz więcej naszych rodaków a to pokazuje, że stale idzie on do przodu i się rozwija.

O nas

logo-footer

Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz
ul. Akacjowa 7/12
62-700 Turek
​kontakt@domgornika.turek.pl

Kontakt
Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Aktualności

Pokój dla kilkulatka
Styl skandynawski
Własny projekt domu
Copywright 2015 © by Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz. Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail:kontakt@domgornika.turek.pl