Urządzamy salon: na jakie lampy postawić, aby był naprawdę przytulny?

lampy do salonu

Jeżeli tylko dobrze zaplanujemy oświetlenie, mamy szansę zyskać salon nie tylko miły i przytulny, ale również taki, który będzie się naprawdę ciekawie prezentował. Zanim przystąpisz do działania, dowiedz się jakie lampy i gdzie powinny znaleźć się w tej części domu, poznaj zasady, które w doborze oświetlenia stosowane są przez projektantów wnętrz, poznaj rodzaje lamp, które pomagają tworzyć przytulny klimat i jednocześnie sprawią, że salon stanie się ulubionym miejscem spotkań z przyjaciółmi czy oglądania telewizji.

Ważnym elementem aranżacji każdego salonu jest oświetlenie. Lampy nie tylko kształtują atmosferę, ale również pomagają się zrelaksować, a kiedy trzeba – skupić. Przytulny salon zapewni między innymi kilka źródeł światła. Warto wiedzieć, że zasada, iż w każdym salonie koniecznie musi wisieć żyrandol, nie obowiązuje. Salon będzie miejscem urządzonym doskonale, jeśli lampy pojawią się w różnych jego miejscach. Sięgać można nie tylko po lampy wiszące, ale również stojące, a nawet kinkiety.

Jak oświetlenie wpłynie na wygląd salonu?

Poznanie tych zasad pozwoli ci stworzyć salon naprawdę przytulny. Dobrze dobrane oświetlenie wnosi do pomieszczenia klimat, który korzystnie wpływa na nasz nastrój. Nie można zapominać również o tym, że światło to świetny sposób na modelowanie przestrzenie (nie tylko salonu):

1. Lampy o transparentnych kloszach to optycznie większy salon

2. Strumień światła skierowany na sufit, to salon optycznie wyższy

3. Oświetlona dłuższa ściana to wyrównanie proporcji w wąskim pomieszczeniu

4. lampy w salonieLampa umieszczona w pobliżu lustra to pomieszczenie optycznie większe

5. Klosze nieprzepuszczające światła, które nie oświetlające całego pomieszczenia, ale tylko jego część to intymność i kameralny klimat

6. Lampy o odważnych kształtach i kolorach odwracają uwagę od tych elementów salonu, które nie są zbyt ciekawe. W salonie świetnie sprawdzą się lampy papierowe, industrialne czy mieniące się wieloma kolorami.

O nas

logo-footer

Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz
ul. Akacjowa 7/12
62-700 Turek
​kontakt@domgornika.turek.pl

Kontakt
Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Aktualności

Jak dobrać kinkiety do naszego wnętrza?
Oświetlenie w salonie – jak przy pomocy światła sprawić, aby mały salon...
Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do swoich wnętrz?
Copywright 2015 © by Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz. Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail:kontakt@domgornika.turek.pl