Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Korzystanie z pomocy architekta wnętrz staje się obecnie coraz bardziej popularne. Wiele osób nie wiem bowiem dokładnie jakby chcieli wykończyć swój dom czy mieszkania, dlatego wybierając architekta wnętrz oczekujemy, że on nam pomoże i doradzi jak wykończyć wnętrze oraz jakie materiały warto zastosować. Trzeba jednak również wiedzieć o tym jak wybrać dobrego architekta i nie dać się oszukać amatorowi. Chcemy Państwu podpowiedzieć jak wybrać dobrego specjalistę.

Na samym początku trzeba sobie odpowiedzieć czy lepiej wybrać biuro czy samodzielnego specjalistę. Obecnie na rynku mamy już wiele firm, które zajmują się takimi działaniami. Jeśli szukamy dobrego architekta musimy stanąć również przed dylematem czy wybierać biuro czy kogoś kto sam prowadzi takie działania. Jak w każdym przypadku również i tutaj mamy plusy i minusy. Trzeba jako wyznaczniki wybrać cenę oraz jakość usług. Nie zawsze drogie usługi będą oznaczały najlepsze, ale też maksymalne cięcie kosztów nie będzie jednocześnie oznaczać pogorszenia usług. Nie warto też iść za takimi głosami, że indywidualni wykonawcy są mniej staranni i mają mniej doświadczenia niż biura. Tak naprawdę czasami nawet jeśli trafimy na amatora będzie on w stanie stworzyć ciekawą aranżację wnętrza. Najważniejsze to wybierać z głową i na taki wybór poświęcić trochę czasu. Sprawdźmy na początek w internecie jaka jest oferta biur projektujących wnętrza. Może się zdarzyć ze w tych licznych firmach znajdziemy taką, która będzie nam odpowiadać.

doświadczony projektant wnętrzNie trzeba się skupiać wyłącznie na biurach projektanckich, warto również brać pod uwagę samodzielnego wykonawcę. Warto sprawdzić także doświadczenie osoby, która miałby projekt wykonać a jednocześnie zbadać także opinie jakie w sieci możemy na temat takich osób znaleźć. Bardzo ważne będzie także porównanie tych opinii do ceny usług. Ostatecznie najważniejszym będzie jednak solidne porozmawianie z wykonawcą. Dzięki temu można zbadać jaką wizję ma taka osoba i czy ta wizja pokrywa się z tym na czym nam zależy. Jednocześnie dzięki takiemu spotkaniu z wykonawcą możemy poznać osobę i dowiedzieć się czy będzie nam się z nią dobrze współpracowało. Gdy już poznamy wykonawcę warto zapoznać się z umową, którą proponuje. Warto zwrócić uwagę czy jest jakaś odpowiedzialność po stronie wykonawcy, gdy coś będzie zrealizowane na niskim poziomie. Zawsze dobrze analizujmy umowę, nie musimy się nigdzie spieszyć chodzi o to, by na koniec nie doszło do żadnych przykrych niespodzianek.

O nas

logo-footer

Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz
ul. Akacjowa 7/12
62-700 Turek
​kontakt@domgornika.turek.pl

Kontakt
Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Aktualności

Pokój dla kilkulatka
Styl skandynawski
Własny projekt domu
Copywright 2015 © by Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz. Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail:kontakt@domgornika.turek.pl