Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Zanim wprowadzimy do domu ekipy odpowiedzialne za wykończenia musimy przemyśleć jak ma wyglądać nasza łazienka. Również w sytuacjach, gdy korzystamy z usług projektanta wnętrz warto samodzielnie zająć się łazienką i zaplanować z innymi członkami rodziny to pomieszczenie biorąc pod uwagę takie kwestie, które dla nas wydawać się będą najważniejsze. Chodzi o to, by łazienka była w codziennym wykorzystaniu jak najbardziej komfortowa

Płytki i biały montaż

Większość materiałów wykończeniowych, które zamawiamy będą nam dostarczone dopiero po upływie kilku tygodni, dlatego trzeba tą kwestię wziąć pod uwagę i zamówienia takie złożyć odpowiednio wcześniej, by w momencie, gdy przyjdzie już ekipa wykończeniowa taie elementy były w mieszkaniu. Warto odpowiednio wcześniej zadbać o farby, spoiny, kleje, by w trakcie układania płytek wszystko było na miejscu.

Lustra, meble i oświetlenie

Gdy już swoją pracę wykona glazurnik można przejść do najprzyjemniejszych prac a więc ostatecznego wykańczania, gdy będzie się wieszać szafki, montować oświetlenie czy ustawiać akcesoria. Wtedy łazienka będzie przybierać swój ostateczny kształt.

Lustra

Bez wątpienia to taki element, który jest ważny w małych wnętrzach, które dzięki lustrom będą rozświetlone. W nowoczesnych łazienkach stosuje się także takie elementy jak ruchome zwierciadełka, które można lepiej wykorzysta, przy goleniu czy robieniu makijażu.

Meble

W przypadku małych pomieszczeń warto ograniczyć meble do minimum. Warto postawić na małe szafki umieszczone w pewnych miejscach, gdzie nie będą się tak mocno rzucać w oczy. Chodzi o to, by dało się w tych meblach schować poszczególne elementy takie jak kosmetyki, chemię gospodarczą czy ręczniki.

Oświetlenie

Jeśli chodzi o świetlenie warto postawić na mocne światło górne, a do tego również punktowe w takich miejscach jak umywalka czy lustro. Również przy kabinie prysznicowej można postawić na dodatkowe oświetlenie.

ładna łazienkaAkcesoria

Tutaj mamy bardzo wiele różnorakich propozycji. Możemy stawiać na różne półki, wieszaczki, uchwyty czy inne elementy, które w takim wnętrzu stworzą indywidualny styl. Jeśli chodzi o inne elementy ozdobne, obrazki, rzeźby czy kwiaty trzeba to wszystko dopasować do wielkości łazienki.

O nas

logo-footer

Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz
ul. Akacjowa 7/12
62-700 Turek
​kontakt@domgornika.turek.pl

Kontakt
Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz i nie dać się oszukać przez amatora?

Aktualności

Pokój dla kilkulatka
Styl skandynawski
Własny projekt domu
Copywright 2015 © by Dom Górnika Turek - Projekty wnętrz. Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail:kontakt@domgornika.turek.pl